Uczniowie klas 4-7 w niedzielę wieczorem wyruszyli na trzy-dniową wycieczkę do Wrocławia. W poniedziałek rano byliśmy na miejscu i swoją przygodę zaczęliśmy od porządnego śniadania. Jako pierwszy punkt na mapie atrakcji było Hydropolis. Tam oprócz zwiedzania całego obiektu ściśle związanego z wodą, uczestniczyliśmy jeszcze w warsztatach: młodsi łączyli różne substancje z wodą, natomiast starsi – poznawali tajniki prehistorii i znaczenia wody w tamtym czasie. Kolejny punkt to wrocławskie zoo wraz z afrykarium. Oprócz standardowych zwierząt, jakie można spotkać w zoo, podziwiać z bliska mogliśmy świat “Czarnego Lądu”. Zobaczyliśmy mieszkańców Morza Czerwonego, Afryki Wschodniej, Madagaskaru oraz dżungli otaczającej rzekę Kongo. Pełni wrażeń udaliśmy się do hostelu, aby się zakwaterować i zjeść obiad. Na wieczór zaplanowaną mieliśmy Panoramę Racławicką, która skrywa niezwykłą historię a jej przepiękne wnętrze każdego fascynuje. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki było wieczorne zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Poznaliśmy najważniejsze punkty Starego Rynku i z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści Pani Przewodnik. Na koniec spacer i powrót do hostelu.
Drugi dzień rozpoczęliśmy równie wcześnie jak poprzedni – śniadanie i przejazd do Zamku Książ w Wałbrzychu. Tutaj zwiedziliśmy zamek z przewodnikiem, uczestnicząc w lekcji historii oraz quizzie podsumowującym naszą wiedzę. Przechodząc pomiędzy pomieszczeniami, mogliśmy poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy tego pięknego obiektu. Dodatkowo zwiedziliśmy podziemia zamku, gdzie 50 m pod ziemią, zamkowymi tunelami poznaliśmy historię tego miejsca. W drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się jeszcze w Palmiarni, gdzie podziwialiśmy przepiękne gatunki roślin. Po obiedzie udaliśmy się na Stary Rynek, aby móc zakupić pamiątki i nie śpiesząc się – pospacerować wśród kolorowych zabudowań. Prosto z Rynku, udaliśmy się na wieczorny pokaz multimedialny fontann wrocławskich. Przedstawienie było bardzo widowiskowe i ogromnie podobało się uczniom.
Trzeciego dnia zaraz po śniadaniu, pojechaliśmy do Złotego Stoku, aby zwiedzić Kopalnię Złota. To był już ostatni punkt naszej wycieczki. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, późnym wieczorem wróciliśmy do Ciekocina.
Wyjazd zorganizowany był m. in. w ramach realizacji projektu młodzieżowego “Poznajemy nasz kraj” z programu Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem.
AD